• Światowy Dzień Ziemi

• Społeczna świętuje Dzień Ziemi! Z tej okazji wybraliśmy się na wycieczkę w góry, by nacieszyć się pięknem przyrody, pozbierać napotkane po drodze śmieci i pooddychać świeżym powietrzem. Braliśmy także udział w konkursie sportowym oraz przyrodniczym, a uczniowie starszych klas nagrali proekologiczne filmiki. W ramach odpoczynku - ognisko na Trzech Bukach! Wróciliśmy w znakomitych humorach i naładowani pozytywną energią rozpoczęliśmy weekend:)

• Psikus wielkanocnego zajączka

• W naszej szkole panuje iście wielkanocna atmosfera - nie możemy się doczekać świąt! I chyba gdzieś tutaj kica wielkanocny zajączek, bo zrobił Odkrywcom z zerówki psikusa. Schował swój koszyk bardzo skrupulatnie, a zadaniem Odkrywców było odnalezienie go. Pogoda sprzyjała, poszukiwań i śmiechu było dużo... i naprawdę opłacało się znaleźć ten koszyczek, bo wypełniony był pysznościami:)

• Co potrafi światło?

• No właśnie... co potrafi? Nasi miłośnicy przyrody już to wiedzą! Na warsztatach u pani Ewelinki poznali zjawisko załamania i rozszczepienia światła, a także dowiedzieli się, jak powstaje tęcza. Prześledzili też historię oświetlenia - od ogniska poprzez kaganek, świecę i żarówkę. A wy - wiedzieliście to wszystko?:)

• Niezwykła wizyta u Sówek

• Kobieta z pasją, zdobywczyni m.in. Kilimandżaro - pani Agata Palacz spotkała się z naszymi trzecioklasistami, by opowiedzieć o swoich podróżach i wyprawach wysokogórskich. Pani Agata rozbudziła w nas marzenia... o podróżach małych i dużych:)

• Charytatywny Kiermasz Książki

• W poniedziałek w Szkole Społecznej odbędzie się charytatywny Kiermasz Książki pod hasłem: "Czytamy - pomagamy", zorganizowany przez naszą absolwentkę Olę. Środki z kiermaszu przekazane zostaną na wsparcie leczenia uczennicy klasy V Halinki, która dzielnie walczy z chorobą nowotworową. Zapraszamy!

• Zakręcone Godziny Wychowawcze

• Po rozstrzygnięciu "zakręconego konkursu" - niespodzianka dla naszych uczniów! Na godzinach wychowawczych powitali ich wychowawcy innych klas, serwując przy tym pełną pomysłowości i dobrej zabawy lekcję:) Było duuużo zaskoczenia i mnóstwo śmiechu!

• Dziś w Społecznej... Zakręcony Piątek!

• Witamy kwiecień na wesoło! Dziś każdy uczeń, zamiast plecaków, miał za zadanie spakować swoje rzeczy do... no właśnie, to pozostawiliśmy ich własnej inwencji:) Pomysły przekroczyły najśmielsze oczekiwania! Garnki, walizki, siatki wędkarskie, skrzynki na narzędzia, zawiązane szorty taty, a nawet... odkurzacz! Autorzy najbardziej kreatywnych, szalonych pomysłów, zostali nagrodzeni. Gratulujemy wszystkim pomysłowości!