• Przedstawienie dla młodszych kolegów

• Uczniowie klasy V zorganizowali przedstawienie dla swoich młodszych kolegów. Przebrani za mityczne postaci, zaprezentowali uczniom klasy IV wierzenia i tradycje starożytnych Greków. Jesteśmy bardzo dumni z tej inicjatywy!

• Bal Wszystkich Świętych

• W czwartek w naszej szkole odbył się Bal Wszystkich Świętych. Dzieci przebrały się za znane im święte osoby, każde z nich przedstawiło swoją postać. Następnie wyłoniliśmy zwycięzców w konkursie na najpiękniejsze przebranie. Decyzja nie była łatwa, ponieważ wszystkie dzieci wyglądały wspaniale i reprezentowały bardzo ważną postać. Pani Ewelince Syndłak dziękujemy za przygotowanie Balu!

• Przyjazne "Groszki"

• W środę 16.10 klasa 3 wzięła udział w pierwszym z siedmiu seansie cyklu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Groszki obejrzały ciekawy film pt."Halvdan- prawie Wiking", w którym tytułowy bohater razem ze swoją przyjaciółką Meią postanawiają pogodzić skłócone ze sobą sąsiednie wioski. Po powrocie natomiast uczniowie wykonali łodzie przyjaźni, by razem wypłynąć w rejs. Z niecierpliwością czekamy na kolejne seansy !!!!

• Wyjątkowa lekcja

• 10 października odbyła się wyjątkowa katecheza. Odwiedził nas Ksiądz Kazimierz z zakonu Pallotynów, by opowiedzieć czym są misje prowadzone w Afryce. Sam mieszkał w Rwandzie przez 16 lat. Pokazując wiele zdjęć przedstawił nam jeden dzień z życia tamtejszej ludności. Mogliśmy się przenieść na tereny ubogich, prostych wiosek rwandyjskich i zasmakować w ich nadzwyczajnej, spontanicznej i pracowitej kulturze. Ksiądz przyniósł różne przedmioty rękodzielnicze z tamtego rejonu, jak również zaintonował piosenkę w języku rwandyjskim. Uświadomił nam, że każdy z nas w pewien sposób może być misjonarzem. To była niezapomniana lekcja!

• Dzień Chłopca u Ananasów

• Dzień Chłopca w naszej klasie rozpoczęliśmy eleganckim wspólnym babeczkowym poczestunkiem. Były życzenia, uściski i prezenty. Dbamy o naszych Młodych Panów � Na koniec dnia niespodzianka - dyskoteka z najbardziej towarzysko roztańczonym Panem w Bielawie - Kubą Karpierzem!

• Wycieczka do Walimia

• W czwartek uczniowie mieli okazję dosłownie "dotknąć" historii w Walimiu - Krainie Sowiogórskich Tajemnic. Zwiedzaliśmy sztolnie, płynęliśmy łodzią, oglądaliśmy film i uważnie słuchaliśmy Pana Przewodnika. Pod koniec - rozgrzewające ognisko:)

• Klasa III w Leśnej Szkole

• Dzień po wycieczce młodszych kolegów, do Leśnej Szkoły wybrali się uczniowie klasy III.Poznawaliśmy tajemnice lasu zarówno w teorii, jak i w praktyce:) Zwieńczeniem wycieczki było ognisko.

• Słoneczne pożegnanie wakacji

• Drugi dzień roku szkolnego tradycyjnie przywitaliśmy wycieczką, grami i zabawami. Tym razem wybraliśmy się nad bielawskie jezioro. A jak było...sami zobaczcie!

• Witamy Nowy Rok Szkolny

• Dziś w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Z przyjemnością powitaliśmy nowych uczniów, którzy pięknie przedstawili się nam ze sceny. Poznaliśmy także nowych nauczycieli. Wstępujemy w ten rok szkolny wypoczęci i pełni optymizmu:)

• Sukcesy uczniów Szkoły Społecznej

• Nasi uczniowie nie przestają nas zadziwiać! W pływackich mistrzostwach Bielawy odnieśliśmy następujące sukcesy: - Julia Dymurska zajęła trzecie miejsce w kategorii klas III; - Tymoteusz Piwowarski zajął czwarte miejsce w kategorii klas IV; - Karolina Tracz zajęła piąte miejsce w kategorii klas IV; - Kuba Bednarz zajął pierwsze miejsce w kategorii klas V; - Jeremi Bednarski zajął trzecie miejsce w kategorii klas VI; - Jasmina Avci zdobyła trzecie miejsce w kategorii klas VII. Ponadto uczennica klasy III Maja Krotla została laureatką Powiatowego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej, zaś uczennica klasy V Martyna Lachowicz zdobyła w tym samym konkursie wyróżnienie. Pękamy z dumy:)))