• Zielono nam:)

• Na warsztatach przyrodniczych przypomnieliśmy sobie, czego rośliny potrzebują do życia - a następnie zabraliśmy się do pracy i zasadziliśmy własne cebulki! Wiemy już, jak je pielęgnować, więc w przyszłym tygodniu będziemy zajadać pyszny szczypiorek z własnej hodowli!

• Fasolki w Leśnej Szkole

• Wczoraj po raz pierwszy do Leśnej Szkoły zawitaliśmy z klasą Fasolek - naszych pierwszoklasistów. Z zapartym tchem przyglądaliśmy się światu przyrody: poznawaliśmy poszczególne rośliny, owady, a nawet zwiedziliśmy pasiekę! Pod koniec wycieczki, zmęczeni i głodni, zrobiliśmy sobie ognisko. Pogoda i humory dopisywały - najchętniej zostalibyśmy tam jeszcze dłużej!:)

• "Fasolkowe" pacynki skarpetkowe

• Jak myślicie, co się dzieje ze zgubionymi skarpetkami? Kto nie wie, niech zapyta naszych pierwszoklasistów! Ulubiona lektura Fasolek - "Niesamowite przygody 10 skarpetek" - natchnęła ich do stworzenia zabawnych skarpetkowych pacynek:)

• TIK(i) i triki lekturowe

• Od lutego nasi Uczniowie z klas 1-3 biorą udział w międzyszkolnym projekcie "TIK(i) i triki lekturowe", którego głównym zadaniem jest zachęcanie wszystkich dzieci do czytania - nie tylko lektur! :) Pierwszym zadaniem był wybór książkoludka - bohatera wspólnie napisanej książki. Ciekawych pomysłów nie brakowało, więc wybór nie był wcale prosty! Zwycięzcą został Czytuszek, którego autorem jest uczeń naszej szkoły Piotruś - Kleksiak z III klasy.

• Wiosenny Dzień Optymizmu

• Początek majówkowego weekendu rozpoczęliśmy pełni zapału i optymizmu. W ciepły, piątkowy dzień postanowiliśmy wnieść w życie nasze i innych trochę radości:) Po zjedzeniu własnoręcznie przygotowanych, zdrowych, kolorowych śniadanek, wyruszyliśmy na poszukiwanie okazałych kamieni. Po drodze pozbieraliśmy też napotkane śmieci - tak, by nasz wiosenny świat wyglądał jeszcze piękniej! A kamienie przyozdobiliśmy w cudowne kolory wiosny i "podrzuciliśmy" do ogródków naszych sąsiadów. Jak myślicie, ucieszyli się?

• Ananaski...w lesie

• W ramach poznawania pięter lasu, nasi pomysłowi trzecioklasiści stworzyli przepiękne makiety. Dzięki nim możemy się dowiedzieć, jakie zwierzęta i rośliny spotkamy w poszczególnych warstwach. A teraz czekamy na cieplejsze dni, żeby sprawdzić to "na żywo"

• Przedłużenie zajęć zdalnych

• WAŻNE

Do 18 kwietnia dzieci pozostaną w domach. Minister zdrowia nie wykluczył, że klasy I-III wrócą do nauki w trybie hybrydowym jeszcze w tym miesiącu

• Afryka Kazika u Ananasków z III klasy-ciąg dalszy:).

• Wczoraj Ananaski odwiedziła pani Agatka Palacz. Opowiedziała o swoich podróżach do Afryki i zdobyciu Kilimandżaro. Oglądaliśmy piękne zdjęcia, filmy i próbowaliśmy nauczyć się tańczyć jak Masajowie. Nauczyliśmy się nawet kilku słów w języku Suahili! Ehh...marzymy o takich podróżach...

• A w klasie Ananasów...Afryka!!!

• Nasza Ananaskowa klasa zamieniła się w Afrykę! Poznajemy jej piękno wraz z Kazimierzem Nowakiem. Czy książka musi tylko stać na półce? My jej opracowanie stworzyliśmy na wieszaku

• Fasolkowe podchody :)

• Metka, czyli bohaterka z lektury "Czarna owieczka", przygotowała dla nas podchody. Fasolki dostały mapę i poszukiwały ukrytych kopert. Z zapałem odnajdowały wskazówki i rozwiązali wszystkie zadania, dzięki którym odkryli skarb z łakociami!!!

• Sówkowa "Zaczarowana zagroda"

• Sówki z II klasy bardzo się napracowały, by stworzyć własną wersję "Zaczarowanej zagrody". Ponieważ jednak nigdy nie brakowało im talentu i pomysłów, efekt jest...sami zobaczcie!!!

• Aktywnie w Społecznej

• Choć w starszych klasach wciąż trwają zajęcia zdalne, nasi uczniowie nie zapominają, jak ważna jest aktywność fizyczna. Codziennie dostajemy mnóstwo zdjęć i relacji z "wyczynów" naszych starszaków...i jesteśmy pod wrażeniem! Oto kilka z nich

• Przyrodnicy poznają Azję

• Tym razem nasi miłośnicy przyrody poznawali bogactwo natury pięknego, tajemniczego kontynentu-Azji. Wykonali również przepiękną lampę:)

• Kleksiaki czekają na wiosnę

• Coraz cieplejsze dni i duuużo słoneczka...wszyscy czujemy już tą energię! Kleksiaki zrobiły przepiękne bociany w gniazdach i przywołują wiosenną aurę

• Ananaskowy "Tydzień z dobrą lekturą" - dzień trzeci

• Dziś Kalinka jako wenecka księżniczka Olivia opowiedziała nam, jak dzięki przyjaźni udało się uratować Wenecję przed powodzią. Mają porwała nas do szkoły magii i czarodziejstwa, przedstawiając historię pięknej przyjaźni naszych rówieśników z Harvardu.Wiktor trafił na trop bursztynowej komnaty i obiecał, że wraz ze swym kumplem Dziką Mrówką pokaże nam ją kiedyś.Natalka zaś podzieliła się z nami bogatą kolekcją książek podróżniczych i opowiedziała wiele ciekawostek o zwierzętach.

• Ananaskowy "Tydzień z dobrą lekturą" - dzień drugi

• Wczoraj Dorian opowiadał o przygodach miłego, francuskiego chłopca Mikołajka.Maja wraz z Nelą przeniosła nas na wyspę Borneo, a Gabryś z dużą dozą humoru opowiedział nam przygody pewnego kapitana, którego przedstawił na plakacie.

• Eksplozje w Szkole Społecznej

• Ostatni tydzień lutego zaczęliśmy wybuchowo!Kiedy tylko dowiedzieliśmy się wszystkiego o wulkanach i ich erupcji, od razu wzięliśmy się do pracy i stworzyliśmy ich własną wersję.W całej szkole rozbrzmiały wybuchy...ale wszyscy wiedzieli, że to tylko my-Miłośnicy Przyrody!