• Zawieszenie zajęć w Szkole Społecznej

• Drodzy Państwo!Zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej, zajęcia w naszej szkole zostały zawieszone. Szczegółowe informacje zostały przekazane rodzicom naszych uczniów na portalu Librus.Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

• Czwartek w ExploraPark

• Między matematyką, a zagadką - wycieczka klasy 0 i drugich do ExploraPark w Wałbrzychu. Połączenie edukacji z zabawą - uwielbiamy takie wycieczki!

• Zabawa trwa!

• Karnawału ciąg dalszy. Tym razem - wersja dla "starszych" dzieci. W piątek w naszej szkole było kolorowo i wesoło:)

• Dzień Babci i Dziadka

• Wczoraj gościliśmy naszych ukochanych Dziadków oraz Babcie! Dzieci przygotowały moc występów, nie brakowało śpiewów i tańca. Warto było tak się postarać-wystarczyło spojrzeć na wzruszenie na widowni:)

• "Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych..."

• Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w piątek 17.01. zmarł nasz współpracownik Pan Adam Bilewski. Był osobą ciepłą i serdeczną, zawsze chętną do pomocy, pełną życzliwości, naszą "złotą rączką". W naszej pamięci będzie żył na zawsze.

Pogrzeb odbędzie się 22.01. (środa) o godzinie 12 na Cmentarzu Komunalnym w Bielawie. Składamy serdeczne wyrazy współczucie Żonie i Synom.

• "Słodki WOSP"

• Wczoraj w szkole odbył się "Słodki WOŚP" czyli kiermasz ciast upieczonych przez rodziców. Nie mogło się również obyć bez bonów od p. Dyrektor : na dzień bez kartkówki, dzień bez zadania domowego czy dzień bez pytania. Zebraliśmy 1522, 3 zł. Pieniążki zebrane na kiermasz odebrali od nas osobiście szefowie Dzierżoniowskiego Sztabu WOŚP: p. Radosław Drabczyk i Jarosław Rudnicki.

"Wszystkie ręce na pokład... Do końca świata i jeden dzień dłużej". Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w akcję.

• Karnawał!!!

• No i wróciliśmy z ferii - z wielkim hukiem! Styczeń to czas karnawałowego szaleństwa zabaw i dobrego humoru. Choć nigdy tego u nas nie brakuje, dziś zabawa była wyjątkowa, bo wszyscy tak pięknie przy tym wyglądali! Nasi najmłodsi potrafią się bawić!:)

• Jasełka w Szkole Społecznej

• Jak co roku, Jasełka w naszej szkole przebiegały w cudownej, ciepłej atmosferze. Pod opieką Pani Ewelinki Syndłak, dzieci przygotowały wspaniały występ. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy, dzieliliśmy się opłatkiem i spożywaliśmy pyszne posiłki. Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom, wśród których znaleźli się Proboszcz oraz Burmistrz Bielawy.A teraz... rozpoczynamy ferie świąteczne!:)

• Przyjaciele przyrody

• Zebraliśmy ponad 700 kg kasztanów i żołędzi!Za tak ciężką pracę i proekologiczną postawę nasi uczniowie otrzymali słuszne nagrody:)

• Nasze sukcesy w Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego

• W Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego DACH wzięło udział 20 uczniów. 1 miejsce indywidualnie zdobył nasz uczeń, Michał Hasiec. Drużynowo nasi przedstawiciele zajęli drugie miejsce. Gratulujemy uczniom, a Pani Ani Wełnie dziękujemy za przygotowanie!

• Mikołaj z wizytą w Świetlicy Środowiskowej

• Akcja "I Ty możesz zostać Świętym Mikołejem" zakończona sukcesem! Dzięki Wam, udało się zrobić niespodziankę dzieciom ze Świetlicy Środowiskowej w Bielawie. Spisaliście się na medal! W imieniu Was wszystkich prezenty przekazały 3 wspaniałe elfy: dwie Lenki i Victoria. Dziękujemy!

• Na świetlicy szkolnej...dzieje się!

• Na świetlicy na nudę nie narzekamy! Nasi uczniowie wykonali kartki świąteczne dla dzieci z oddziału onkologicznego i wysłały je pocztą. Mieliśmy także spotkanie z pracownikiem Biblioteki Miejskiej w Bielawie, panem Rafałem Brzezińskim, który opowiadał nam o Bielawie. Zasad bezpiecznej drogi do szkoły nauczyła nas zaś przesympatyczna pani Lucynka ze Straży Miejskiej:)

• Mikołajkowo w Ostoi nad Młynówką

• Wczoraj uczniowie klas IV i V mogli poczuć się prawdziwie swojsko! W Ostoi nad Młynówką jest prawdziwy raj dla miłośników zwierząt, pierogów, pachnących pierników i Swiętego Mikołaja...czyli dla każdego. Na jednym ze zdjęć dwaj nasi ulubieńcy, którzy towarzyszyli nam podczas całej wycieczki i rywalizowali o naszą uwagę.Zgadniecie, którzy to...?

• Moc atrakcji w Złotym Stoku

• A w Złotym Stoku...tyle się działo! Zwiedzaliśmy kopalnię, mieliśmy warsztaty plastyczne, pyszny posiłek...i nawet był Mikołaj! Wszystko to w ciepłej, świątecznej atmosferze.

• Śladami Zośki,Alka i Rudego

• Uczniowie klasy VIII wybrali się do Warszawy, by uczcić pamięć członków grupy Szarych Szeregów, którzy podczas okupacji niemieckiej dzielnie walczyli za nasz kraj. Ta wzruszająca wyprawa uświadamia nam, jak dużo mamy szczęścia, żyjąc w świecie wolnym od trosk, z jakimi zmagali się dawniej nasi rówieśnicy.

• Święto STO

• Przełom listopada i grudnia to czas, kiedy obchodzimy święto STO, upamiętniający przełom w oświacie z 1987 roku. Z tej okazji uczniowie starszych klas biorą udział w konkursach - zgadkach, dotyczących naszej szkoły oraz całej idei STO. W tym roku nie było łatwo - zagadki były matematyczne, niektóre odpowiedzi... zaskakujące, ale uczniowie z radością dowiedzieli się noweinek dotyczących ich codziennego, szkolnego życia.Wygranej drużynie serdecznie gartulujemy!

• Dzień Misia

• 25 listopada wszystkie misie miały swoje święto. Z tej okazji każdy z nas przyniósł do szkoły swojego pluszowego ulubieńca. Przenieśliśmy się do Krainy Pluszowych Misiów - pełnej zabawy, śpiewu i zgadywanek.