• Sukcesy Pływackie uczniów Szkoły Społecznej

• To były emocje! W dniach 25-27 kwietnia odbyły się zawody o mistrzostwo Bielawy Szkół Podstawowych. Nasi uczniowie świetnie się tam zaprezentowali, zdobywając łącznie 15 medali! Wielkie brawa za sportową postawę i wolę walki:) Jesteśmy dumni!

• Nasi najmłodsi zwiedzają wieś

• Wczoraj uczniowie zerówki i pierwszej klasy zawitali w Marianówku. Pogoda dopisywała, mogli więc skorzystać z uroków tego miejsca: zająć się zwierzętami, pojeździć na gokartach... i trochę popracować:) Uwielbiamy takie wycieczki!

• A po lekcjach...

• ... lubimy wciąż zdobywać wiedzę! Przekazywana - jak to zawsze u nas! - w formie świetnej zabawy i ciekawych doświadczeń, szybciutko wchodzi nam do głowy. Tym razem: warsztaty naukowe:)

• Wielkanocne podchody

• Szukaliśmy, szukaliśmy...i znaleźliśmy koszyk pełen łakoci schowany przez wielkanocnego zajączka!
            Teraz już oficjalnie możemy zacząć świętowanie i życzyć Wam wszystkim słonecznych, rodzinnych, pełnych śmiechu świąt wielkanocnych...a w dyngusa zaszalejcie;)

• Eksperymenty na kółku przyrodniczym

• U pani Ewelinki - eksperymenty z napięciem powierzchniowym wody. Czy wiecie, jak maluje się mlekiem? Co oznacza magiczny palec? Jeśli nie, zapraszamy do naszych specjalistów - oni już wiedzą!

• Piąto- i szóstoklasiści szukają wiosny

• Kolejnymi gośćmi w Szkole Leśnej byli piąto- i szóstoklasiści. Ponieważ uwielbiamy uczyć się poprzez praktykę, wykorzystaliśmy piękne, ciepłe dni, by nauczyć się rozpoznawać drzewa, tropy, poznawać śpiew ptaków i zintegrować się przy ognisku:) A teraz czekamy na powrót pięknej pogody:)

• Marzyciele w Szkole Leśnej

• Choć chwilowo wróciła do nas zima, zdążyliśmy wykorzystać pierwsze ciepłe, wiosenne dni. Jako pierwsi, do Szkoły Leśnej w poszukiwaniu wiosny wybrali się Marzyciele z zerówki. Nauczyli się rozpoznawać głosy ptaków, szukali tropów leśnych zwierząt, a pod koniec upiekli pyszne kiełbaski:)

• Mam talent do tabliczki mnozenia!

• W klasie drugiej odbyła się kolejna edycja konkursu "Mam talent do tabliczki mnożenia". Komisje konkursowe miały moc pracy. Ostatecznie... wszyscy uczestnicy stanęli na podium zwycięzcy! Brawo, "Mróweczki"!!! :)

• Sukces uczennicy Szkoły Społecznej

• W miniony piątek odbył się Miejski Konkurs Ortograficzny, w którym udział brały trzy przedstawicielki naszej szkoły z klasy trzeciej: Gaja Stasiak, Daria Sośniak oraz Lena Szewczyk. Z dumą informujemy, że zwyciężczynią konkursu została Daria Sośniak! A drugim powodem do dumy jest reakcja jej koleżanek - zobaczcie sami Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

• Marzyciele...odkrywają!

• Jak powstał węgiel? Jakie skarby kryje Ziemia? Czy można zbudować wulkan? Na te pytania nasi Marzyciele z zerówki znają już odpowiedź! :)

• Dzień Babci i Dziadka :)

• Jak cudownie mieć Babcię i Dziadka! Uśmiechnięci, wyrozumiali i wybaczający drobne "grzeszki"... Zawsze otwarci, optymistyczni i pełni miłości... i za to chcieliśmy Im z całego serca podziękować! Młodsze klasy Szkoły Społecznej przygotowały więc uroczy występ, na który zaprosili swoje Babcie i Dziadków. Było ciepło, rodzinnie i... wzruszająco. Dziękujemy za odwiedziny!

• Ogromny sukces uczennicy Szkoły Społecznej!

• Pękamy z dumy! W ten weekend uczennica klasy V Natalka Borzestowska, w duecie z koleżanką reprezentowała nasz kraj na zawodach
            Winter Cup Slovakia w akrobatyce sportowej. Zgadnijcie, jaki był wynik! Natalka przywiozła ZŁOTY MEDAL!!! Serdecznie gratulujemy i czekamy na występ w szkole;)

• Niezwykła lekcja geografii

• Uwielbiamy niestandardowe lekcje! Uczniowie klasy VII znakomicie bawili się, wcielając się w role członków mniejszości narodowych, etnicznych oraz społeczności etnicznych... opowiadając o ich zwyczajach, tradycjach i wyznaniach. Oprócz usłyszanych ciekawostek, można było także posmakować dań charakterystycznych dla danego regionu. Dzięki takim zajęciom, wiedza z radością "wchodzi" do głowy i zostaje w niej na długo;)

• Karnawał klas 4- 8 :)

• Wzorem swoich młodszych kolegów - starsze klasy również zorganizowały barwny bal, pełen konkursów, zabaw, tańców i smakołyków. Radośnie zapoczątkowali Nowy Rok, który z pewnością przyniesie im moc sukcesów i pozytywnych wrażeń. Wybraliśmy także Króla i Królową balu:) Duża dawka dobrego humoru - to coś, czego nigdy nie za wiele!!!

• Karnawał w Społecznej!

• Witamy karnawał! A wraz z nim przebieranki, tańce i zabawy:) Klasy 0-3 zapoczątkowały ten radosny czas kolorowym, pięknym balem. Zobaczcie, jak pięknie wyglądali i jak wspaniale się bawili!

• Naukowcy na warsztatach

• Na warsztatach naukowych uczymy się coraz ciekawszych rzeczy! Czy znacie budowę atomu? Wiecie, czym są protony i elektrony? Bo nasi mali naukowcy tak! Nadszedł czas na syntezę chemiczną - spójrzcie, co nam powstało!